Norint sutepti rankiniu būdu, reikia naudoti nešiojamąjį siurblį, kuris nėra staklių dalis, ir alyvos indelį arbatepalo jungtį. Vamzdeliai arba išgręžti kanalai tepalą tekina iš jungiamųjų detalių į trinties taškus. Tepimomedžiaga užtepama prijungus siurblio išleidimo angą prie jungiamosios detalės ir įpurškiant nurodytą kiekį tepalo.
Parinkta tepimo medžiaga turi būti tiekiama reikiamu kiekiu tinkamu laiku ir tinkamos kokybės į tiesingą tepimo vietą. Ypač užteršimas perkėlimo proceso metu, per daug arba per mažai tepalo panaudojimas ir netinkamo tepalo naudojimas tepimo taške yra dažnos problemos, kurių galima lengvai išvengti. Rankinio tepimo įrankiai yra specialiai sukurti ir parinkti taip, kad palaikytų šiuos procesus, naudojant platų produktų asortimentą, skirtą tepalų laikymui, tvarkymui, dozavimui, ženklinimui, analizei ir tepimui.

– Išvengiama klaidų rankinio tepimo metu naudojant įrankius, kurie yra skirti „teisingam“ tepimui palaikyti.
– Pasirenkama geriausius produktus pagal savo poreikius iš plataus produktų spektro, skirto laikyti, tvarkyti, dozuoti, ženklinti, analizuoti ir tepti tepalus.
– Rankinis tepimas neatitinka šiandieninių ekonomiškumo iššūkių ir aktyvios priežiūros strategijų. Įprasta tepimo sistema, pvz., tepimo pistoletas, negali garantuoti optimalaus tepimo, kuris jūsų įrangą aprūpins reikiamu kiekiu tepalo reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje – dažniausiai mašinai veikiant.
– Naudodami rankinio tepimo metodus rizikuojate sutepti per mažai arba per daug, o tai neigiamai veikia jūsų mašinos komponentus, našumą ir bendras išlaidas.
– Tepalų vežimėlio logistika: Norėdami rankiniu būdu sutepti mašinas visame objekte, techninės priežiūros technikas turi prikrauti tepimo vežimėlį tepimo pistoletais ir tepalais, o tada stumti jį prie kiekvienos mašinos, kad užteptų tepalo. Didesnėse patalpose, kuriose yra daug įrangos, gali tekti kelis kartus keliauti į įrankių lovelę.
– Daug laiko reikalaujantis įgyvendinimas: darbo požiūriu rankinis tepimas yra gana brangus. Tai apima daug parengiamųjų darbų, įskaitant įrangos ir įrankių surinkimą, mašinų blokavimą ir mašinų
dangčių bei plokščių nuėmimą, kad būtų galima pasiekti tepimo taškus.
– Šiandienines mašinas, ypač turinčias greitaeigius guolius, reikia dažniau tepti, kad atitiktų padidėjusius našumo reikalavimus. Tai reiškia, kad varginanti pakartotinio tepimo užduotis turi būti kartojama dažniau, o tai padidina įrangos priežiūros išlaidas.
Rankiniam tepimu galima naudoti: