MIKRO TEPIMAS

Mikropulverizavimas arba MQL (Minimal Quantity Lubrication – Minimalaus Kiekio Tepims) – tai sistema, kuri tiekia nedidelį kiekį tepalo itin tiksliai, kuo arčiau darbo operacijos – tai įprasta metalo apdirbimo pramonės operacijų savybė.

Mikrotepimas taip pat naudojamas grandinėms, linijoms ir konvejerių juostoms sutepti pramonėje.

Mikro tepimo purškimas metalo apdirbime (MQL)

Mikropulverizavimo veikimo principas – tepalo dozavimas ir išsiuntimas naudojant mikrosiurblį koaksialinėje žarnoje, sukuriant koncentruotą, alyva pripildytą mikrodulksną ant purkštuko išleidimo angos. Yra daug purkštukų, atitinkančių jūsų poreikius, pavyzdžiui: specialūs skersinio pjovimo, pjovimo ar gręžimo antgaliai. Mikrosiurbliai tiekiami gravitacijos arba padavimo būdu, o tepimo dažnius nustato dažnio generatorius. Pagrindinis mikropurškimo tikslas yra pakankamai sutepti, kad operacijos metu nesusidarytų
karštis ir dėl to nebūtų purškiami tepalai, dėl kurių darbo vietos ir dalys tampa nešvarios.

Mikropulveris yra labai paplitęs visose metalo apdirbimo srityse. Jis naudojamas mašinų gamintojų originaliai įrangai arba esamoms mašinoms perstatyti.

Mikropulverizavimo pranašumai yra dideli. Pjovimo pramonėje jie palaiko darbo vietą švarią ir užtikrina ilgą ašmenų tarnavimo laiką bei aukštos kokybės pjovimą. Tas pats pasakytina ir apie kitas metalo apdirbimo sritis. Mikropurškimas taip pat įprastas štampavimui ir profiliavimui, tepant tepalus tam tikrose vietose, kur
yra apribojimų.

Mikrotepimas grandinių, linijų ir kreipiančiųjų sutepimui

Tiksliųjų tepalų (mikrotepalo) veikimo principas – tepalo dozavimas ir išsiuntimas naudojant mikrosiurblį žarnoje, kuri pati yra kitos žarnos viduje, kur oras nukreipiamas į purkštuko išleidimo angą, kad suskaldytų įeinančią alyvą ir taip susidarytų koncentruota alyva – alyva prisotintas mikro rūkas. Prie koaksialinės žarnos išleidimo angos galima pritvirtinti daugybę purkštukų, kad būtų geriausiai patenkinti reikalavimai. Mikrosiurbliai tiekiami gravitacijos arba padavimo būdu, o tepimo dažnius nustato dažnio generatorius.

Grandinių, linijų ir slydimo mikrotepimo tikslas yra išlaikyti juos suteptus tiekiant labai mažus tepalo kiekius trumpais intervalais. Tepti geriausia mažai ir dažnai, kad būtų išlaikyta tepimo plėvelė, kuri neleidžia susidėvėti besiliečiančioms dalims.

Mikrotepimas tiksliaisiais tepalais padidina grandinių, linijų ir slydimo trukmę bei sumažina priežiūros išlaidas.

Meniu